PROCEDURA DOTYCZĄCA MONITOROWANIA

OSÓB WCHODZĄCYCH I OPUSZCZAJĄCYCH TEREN PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 25 W SOSNOWCU.

1.      Przedszkole jest zamknięte od godziny 8:30 do 13:00 i od 13.20 do 14.00.

2.      Każdy pracownik ma obowiązek monitorowania osób wchodzących na teren przedszkola.

3.       Z chwilą spotkania osoby obcej lub zauważenia jej na placu zabaw pracownik przejmuje kontrolę nad tą osobą, w szczególności prosi o:

1)   podanie celu wizyty,

2)   nazwiska osoby, z którą chce się widzieć,

3)   Interesant wpisuje do zeszytu monitorowania osób wchodzących i opuszczających przedszkole: swoje imię i nazwisko oraz datę, godzinę wejścia i opuszczenia przedszkola, a także nazwisko i imię osoby, do której przyszedł,

4)   pracownik przedszkola prowadzi Interesanta do osoby, z którą chce się spotkać,

5)   po załatwieniu sprawy osoba, do której przyszedł Interesant odprowadza go do drzwi przedszkola, jeżeli nie może opuścić stanowiska pracy, prosi innego pracownika o odprowadzenie Interesanta do drzwi i je zamyka,

6)   w przypadku, gdy obca osoba zachowuje się podejrzanie: nie ujawnia celu wizyty lub zachowuje się nienaturalnie bądź agresywnie, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora i woła drugiego pracownika, a w przypadku nieobecności dyrektora- wicedyrektora.

W NAGŁYCH WYPADKACH WSZYSYKIE DZIAŁANIA PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA BEZ WZGLĘDU NA ZAKRES ICH CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH, W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI SKIEROWANE SĄ NA ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECIOM.

Tryb dokonywania zmian w procedurze:

Wszelkich zmian w procedurze dokonuje Dyrektor.

Postanowienia końcowe:

W sprawach nieuregulowanych niniejszą Procedurą ostateczną decyzję podejmuje Dyrektor przedszkola.

Procedura obowiązuje od dnia 03.02.2020 roku.

Z procedurą zostali zapoznani i przyjęli do stosowania: