CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA.

Przedszkole Miejskie nr 25 w Sosnowcu istnieje od 1967 roku. Zlokalizowane jest w Sosnowcu dzielnicy Pogoń, przy ulicy Pustej 9a. Placówka znajduje się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 10, Biblioteki Dziecięcej „Tajemniczy Ogród" i przystanku autobusowego.
Aktualnie przedszkole ma dostęp do placu zabaw oraz do nowoczesnego boiska szkolnego,
które położone są na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu.
Przedszkole otacza duży, pełen zieleni i przestrzeni teren do zabaw na świeżym powietrzu. Nawierzchnia ogrodu pokryta jest w całości trawą, w którą wkomponowane są krzewy, rośliny ozdobne, drzewa iglaste i liściaste. Teren ten jest zadrzewiony, co chroni dzieci przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowo, ogród jest odpowiednio ogrodzony i zabezpieczony.
Dużym udogodnieniem jest również przestronny parking, znajdujący się obok budynku przedszkola.
Placówka mieści się w wolno stojącym, jednopiętrowym budynku, w którym znajduje się pięć dużych, jasnych, przestronnych, kolorowych i estetycznie urządzonych sal dydaktycznych.
Pomieszczenia pozwalają na twórczą aktywność dzieci oraz na ich swobodne działania.
Każda sala (z wyjątkiem piątej) ma swoją łazienkę. Wygodna szatnia pozwala na komfortowe rozbieranie i ubieranie się wychowanków, z których każdy posiada własną półkę i wieszak na odzież.
W budynku znajduje się zaplecze kuchenne, z którego rozchodzą się smakowite zapachy.
Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział złożony z dzieci zgrupowanych według zbliżonego wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień.
Przedszkole jest placówką pięciooddziałową, dysponuje 118 miejscami.
Opieka, wychowanie i nauczanie zapewniane są przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6:00 do 17:00, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Dzieci mogą korzystać z trzech posiłków: śniadanie, obiad i podwieczorek.
Każdym oddziałem (za wyjątkiem piątego) opiekują się dwie nauczycielki, a w grupie najmłodszej dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela.